Tıkla Resmini Gönder

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Burun Estetiği (Rinoplasti) Ameliyatı

Burun estetiği  bir plastik cerrahın vizyonunu sergiler..

Burun estetiği  en sık yapılan operasyonlardan biri olmasına rağmen hakkında en çok bilgi kirliliği olan ameliyattır. Ben bu yazıda size net bilgiler vermeye çalışacağım.

Opersayon öncesi hazırlık

Hasta ile ilk görüşmede hastanın taleplerini alırım, hastanın nasıl bir burun istedigini en ince ayrıntısına kadar anlamaya çalışırım. ikinci aşamada kendim burnu ayrıntılı şekilde incelerim ve hastaya burnunun operasyon sonunda oluşabilecek şekli hakkında bilgilendirim. En korktuğum durum hastayı yanlış yönlendirmek ve hastaya gereksiz vaatler vermektir. Hastanın yapılan görüşmeler sonrasında hastayla beraber olması gereken şekil hakkında hem fikir olmaya çalışırım. Photoshop animasyonlarına kesinlikle karşıyım.

Bir doktor Photoshop programını ne kadar iyi kullanıyorsa o kadar iyi burun resmi çizer, ancak emin olun o burnu kim yapıyorsa yapsın ameliyat sonucu o şekilde olmayacaktır. Ben Cem Payaslı olarak izin alınmış hastaların fotoğraflarını göstermeyi çok daha doğru buluyorum çünkü ortada somut bir sonuç vardır.

Opersayon süreci

Hastanın hangi nedenleri olursa olsun burnundan nefes alma problemi varsa aynı operasyon içinde nefes açma operasyonunu gercekleştirmekteyim. Hasta sabah ameliyat edilir, operasyon yaklasık 1-2 saat sürmektedir ve operasyon sonrası gözlere buz uygulaması yapılmaktadır. Çok büyük ihtimalle hastanın operasyon sonrasında ağrısı olmayacaktır. Ağrı yerine hafif sızlamaları olabilir.

Operasyon  sonrası nasıl olacağım ?

Hasta bir gece hastanede misafir edilir bunun sebebi konforunu arttırmaktır. Sabahında da taburcu edilir. Operasyon sonrasında hasta 3.gün kontrole çağrılır. Hastaların ve bizim korkulu rüyası olan bez tampon yerine günümüzde silikon hava kanallı splintler almıştır. Ameliyat tekniğindeki bu değişiklik devrim niteliğindedir. Silikon sağa sola yapışmadığı için alınırken de hastanın canı yanmaz, hastalar sadece burun içinden silikonun çekilme hissini yaşarlar. Hastaların bir kısmına (nefes açma operasyonu yapılmayanlarda) ise hiç burun tamponu koymuyorum. Bir hafta dolduğunda 2. kontrol yapılır, burun ateli alınır ve yerine bant yapıştırılır. Sonraki süreç artık doğal iyileşme sürecidir. Bir ay dolduğunda hasta davet edilir, sonrası fotoğrafları çekilir ve ameliyat öncesi fotoğraflarıyla yan yana konulup hasta ile beraber karşılaştırılır.

Aklınızda kalması için son olarak yazmayı yeğledim söz şudur: güzel burun doğal burundur.

Cem-PayasliDeğerli ziyaretçim,

Bize ayırdığınız zaman ve ziyaretiniz için teşekkür ediyorum. Burun estetiği ameliyatı hakkında kafanıza takılan sorular, düşünceleriniz, daha detaylı bilgi ve ameliyat sonrası örnekler için aşağıdaki formu doldurarak bana gönderebilirsiniz.

Size tüm içtenliğimle cevap vereceğimden emin olabilirsiniz…

Op.Dr.Cem Payasli   –  Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı

 

CEM PAYASLI’YA SORUN

İsim (gerekli)

Telefon (gerekli)

E-posta (gerekli)

Konu (gerekli)

İleti

Doğrulama 8-2=? 

 

BURUN ESTETİĞİ İÇİN AŞAĞIDAKİ UYGULAMA İLE FOTOĞRAFLARINIZI  BİZE GÖNDERİN.

Copyright © 2013 - cempayasli.com | Tüm hakları saklıdır.