fbpx
Caddebostan Mahallesi Bağdat Caddesi No:354 B.B 10 Kadıköy / İstanbul +90 531 881 66 21

Rinoplasti

Rinoplasti

''Burun estetiği  bir plastik cerrahın vizyonunu sergiler..''

Burun estetiği  en sık yapılan operasyonlardan biri olmasına rağmen hakkında en çok bilgi kirliliği olan ameliyattır.

Operasyon öncesi hazırlık

Hasta ile ilk görüşmede hastanın talepleri alınır, hastanın nasıl bir burun istediği en ince ayrıntısına kadar anlamaya çalışılır. İkinci aşamada hastanın burnu  ayrıntılı şekilde incelenir ve hasta burnunun operasyon sonunda oluşabilecek şekli hakkında bilgilendirilir.

Operasyon süreci

Hastanın hangi nedenle olursa olsun burnundan nefes alma problemi varsa aynı operasyon içinde nefes açma operasyonu gerçekleştirilir. Hasta sabah ameliyat edilir, operasyon yaklaşık 1-2 saat sürmektedir ve operasyon sonrası gözlere buz uygulaması yapılır. Çok büyük ihtimalle hastanın operasyon sonrasında ağrısı olmayacaktır. Ağrı yerine hafif sızlamaları olabilir.

Operasyon  sonrası

Hasta bir gece hastanede misafir edilir,bunun sebebi konforunu arttırmaktır. Sabahında da taburcu edilir. Operasyon sonrasında hasta 3.gün kontrole çağrılır. Hastaların ve bizim korkulu rüyamız olan bez tamponların yerini günümüzde silikon hava kanallı splintler almıştır. Ameliyat tekniğindeki bu değişiklik devrim niteliğindedir. Silikon sağa sola yapışmadığı için alınırken de hastanın canı çok yanmaz, hastalar sadece burun içinden silikonun çekilme hissini yaşarlar. Hastaların bir kısmına (nefes açma operasyonu yapılmayanlarda) ise hiç burun tamponu konulmaz. Bir hafta dolduğunda 2. kontrol yapılır, burun ateli alınır ve yerine bant yapıştırılır. Sonraki süreç artık doğal iyileşme sürecidir. Bir ay dolduğunda hasta davet edilir, sonrası fotoğrafları çekilir ve ameliyat öncesi fotoğraflarıyla yan yana konulup hasta ile beraber karşılaştırılır.

 "GÜZEL BURUN DOĞAL BURUNDUR."


İletişim Formu